0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

OPZZ na EFNI

W dniach 27-29 września 2017 w Sopocie odbyło się jedno z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych wydarzeń – VII Europejskie Forum Nowych Idei (EFNI). OPZZ reprezentuje przewodniczącyJan Guz, po raz kolejny zaproszony przez organizatorów imprezy. Przewodniczący OPZZ wziął udział miedzy innymi w debacie o dialogu społecznym.

przeczytaj

EFNI. Związkowcy i przedsiębiorcy razem: Rada Dialogu Społecznego nie jest sexi

- Rada Dialogu Społecznego to instytucja fasadowa i należy się zastanowić nad jej dalszym funkcjonowaniem - mówili zgodnie przedstawiciele przedsiębiorców i związków zawodowych podczas tzw. okrągłego stołu, zorganizowanego w ostatnim dniu Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie.

przeczytaj

Młodzi lekarze zaczynają protest. Będą głodować i oddawać krew

Lekarze zrzeszeni w Porozumieniu Rezydentów rozpoczynają swój protest. W samo południe - dowiemy się ilu lekarzy-rezydentów rozpocznie głodówkę w Warszawie oraz w innej w formie w całej Polsce. Chodzi im o podwyżki płac i zwiększenie nakładów na służbę zdrowia.

przeczytaj

Związki zawodowe Huty Pokój chcą 300 zł podwyżki

Związki zawodowe Huty Pokój zażądały 300 złotych podwyżki dla załogi. Zarząd tłumaczy, że zadłużona na ponad ćwierć miliarda złotych huta nie ma skąd wziąć potrzebnego na realizację tego postulatu pół miliona złotych miesięcznie. Już na początku września, podczas nadzwyczajnej sesji rady miejskiej Rudy Śląskiej, poświęconej sytuacji górnictwa, związkowcy starali się zainteresować swoimi postulatami wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego.

przeczytaj

Rada Krajowa ZZG w Polsce alarmuje

W piśmie skierowanym do premier Szydło i ministra Tchórzewskiego, Związek Zawodowy Górników zwraca uwagę na dramatyczną sytuację w górnictwie – zaczyna brakować fachowców. Luka pokoleniowa, brak ciągłości kształcenia w zawodach górniczych i odejście do Spółki Restrukturyzacji Kopalń tysięcy pracowników prowadzi do kurczenia się górniczego rynku pracy.

przeczytaj

Czerkawski: Porażka związków zawodowych w walce o deputaty węglowe

Zapowiedziane przez rząd rekompensaty dla emerytów górniczych za utracone deputaty węglowe to konkret, który zadowoli wielu zainteresowanych. Nie jest to jednak sukces strony społecznej, bo proponowała ona inne rozwiązanie – ocenia wiceszef Związku Zawodowego Górników w Polsce. Inicjatorzy chcieli zagwarantowania dożywotnich wypłat ekwiwalentu za utracony deputat węglowy z budżetu państwa.

przeczytaj

Sejmowa "debata" o nowelizacji Karty Nauczyciela

28 września w Sejmie (w godzinach wieczornych) odbyła się debata dotycząca nowej ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, zawierającej nowelizację Karty Nauczyciela. Zgodnie z decyzją Prezydium Sejmu ta debata to pięciominutowe oświadczenia w imieniu klubów i kół poselskich (koła poselskie nie zabrały głosu).

przeczytaj

Wypadków w pracy trochę mniej

W pierwszym półroczu 2017 roku zgłoszono 12135 zdarzeń, z czego 118 miało charakter ciężki, a 16 zakończyło się śmiercią pracowników. Lekkiego uszczerbku na zdrowiu doznało 12001 osób. Wynika, że 31 proc. wypadków przy pracy miało miejsce w sektorze przemysłowym. Generalnie w porównaniu z 2016 roku liczba zdarzeń była o 140 wypadków mniejsza niż w analogicznym okresie w 2016 r.

przeczytaj

Zakaz handlu. Jak dwie wolne niedziele, to jeszcze dwie wolne soboty?

- Od stycznia 2018 r. dozwolony będzie handel tylko w co drugą niedzielę – poinformował poseł PiS Janusz Śniadek. W odpowiedzi "Solidarność" zapowiada, że jeśli posłowie pozwolą na handel w co drugą niedzielę, to oni zaproponują zakaz handlu także w co drugą sobotę.

przeczytaj

Dzień Budowlanych 2017

29 września w Warszawie odbyły się centralne uroczystości Dnia Budowlanych. Przewodniczącym Komitetu Honorowego obchodów budowlanego święta był Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa. Przygotowania do uroczystości koordynował Związek Zawodowy „Budowlani". W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, samorządów, instytutów naukowych, związków, izb, stowarzyszeń branżowych, pracodawcy oraz związkowcy. Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych reprezentowała Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca konfederacji.

przeczytaj

OPZZ wspiera polskich pracowników pracujących w Wielkiej Brytanii

We wschodniej Anglii odbył się cykl warsztatów, podczas których zachęcano pracujących w tamtym regionie Polaków do wstępowania do brytyjskich związków zawodowych.

przeczytaj