0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Warszawa: spotkanie Prezydium Rady Dialogu Społecznego z Marszałkiem Senatu i przewodniczącymi Komisji Senackich

Kuluarowe rozmowy z ministrem Radziwiłłem

W przerwie obrad Rady Dialogu Społecznego 19 czerwca w Pałacu Prezydenckim, przewodniczący OPZZ Jan Guz zainicjował kuluarowe spotkanie z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem, w którym udział wzięła także przewodnicząca Rady Branży OPZZ „Usługi Publiczne", członkini RDS Urszula Michalska.

przeczytaj

Licznik zwolnień Zalewskiej

Już ponad 31 tysięcy nauczycieli straci pracę lub zatrudnienie w pełnym wymiarze z powodu reformy edukacji Anny Zalewskiej.Utrata pracy: 9 389, redukcja etatu: 22 087. Łącznie: 31 476

przeczytaj

Pustki w Sejmie, rodziców więcej niż posłów. Tak upłynęła nocna debata o referendum edukacyjnym

Sławomir Broniarz z ZNP stwierdził, że wprowadzeniu reformy towarzyszyły kłamstwa, nieprawdy, powtarzane do tej pory; towarzyszył chaos, zamęt, a jednocześnie wprowadzenie wszystkich w błąd. - Ale nie jest tak, że kłamstwo sto razy powtórzone stanie się prawdą – powiedział.

przeczytaj

"Precz z wyzyskiem" - pracownicy Tesco protestują w Krakowie

"Nasze prawo, prawo pracy", "Precz z wyzyskiem", "Jeden front, wspólny front" - to hasła, które wygłaszali pracownicy Tesco przy największym sklepie sieci w Krakowie. Protesty przed marketami Tesco organizują cztery z pięciu działających w sieci organizacji związkowych: WZZ "Sierpień 80", NSZZ "Solidarność 80", OPZZ "Konfederacja Pracy i ZZ Pracowników Handlu.

przeczytaj

Przewrót w Siarkopolu. Związkowcy organizują pikietę w obronie odwołanego prezesa

Trzęsienie ziemie w zatrudniającym około 800 osób Siarkopolu. W poniedziałek rada nadzorcza spółki z Grzybowa odwołała prezesa Karola Dytkowskiego i wiceprezesa Wiesława Grudnia. Związkowcy planują pikietę.

przeczytaj

Emeryci dostaną wyrównanie. Resort zmienia przepisy na ich korzyść

Blisko 105 tys. rencistów, którym ZUS z urzędu obliczył emeryturę przed 1 marca 2017 r. niższą niż minimalne świadczenie, dostaną wyrównanie do 750 zł lub 1 tys. zł miesięcznie – w zależności od stopnia niezdolności do pracy. MRiPS zmieniło bowiem przedstawiony niedawno projekt na korzyść osób, których staż pracy był krótszy od ustawowo wymaganego. Na ten problem zwróciło uwagę podczas konsultacji Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych.

przeczytaj

Jakich pytań nie należy zadawać w pracy?

Czy Syryjczycy pojawią na polskim rynku pracy? Zmiany w ustawie o Radzie Dialogu Społecznego, Pracownicze Plany Kapitałowe. Jakich pytań nie wolno zadawać kolegom w pracy? – o tym w Rozmowach Gospodarczych Polskiego Radia Olsztyn dyskutowali nasi goście: Jarosław Szunejko z OPZZ i Stanisław Sosak z Warmińsko-Mazurskiego Klub Biznesu.

przeczytaj / posłuchaj