0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Olsztyn: posiedzenie Rady OPZZ województwa warmińsko-mazurskiego

Warszawa: posiedzenie Rady Federacji Związków Zawodowych "Metalowcy"

Gdańsk: plenarne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

Rozpoczął się ogólnokrajowy strajk ratowników medycznych [LIST DO PACJENTÓW]

SZANOWNI PACJENCI!

-24 maja o godzinie 16:00 zaczął się w Polsce ogólnokrajowy strajk ratowników medycznych. Strajk przybierze łagodną formę i w żaden sposób nie zaszkodzi wam – chorym. W obliczu tego strajku chcielibyśmy przedstawić wam powody tego stanu rzeczy i rzetelny opis sytuacji.

przeczytaj

Minister zdrowia potwierdził podwyżki dla ratowników

W warszawskim Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" minister zdrowia spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych i pracodawców z Zespołu Trójstronnego. Konstanty Radziwiłł powiedział po tym spotkaniu, że obiecane podwyżki będą realizowane, tak jak inne postulaty środowiska ratowników. Podkreślił, że w resorcie zdrowia trwają prace nad upaństwowieniem systemu ratownictwa medycznego.

przeczytaj

Zmiany w ustawie o zatrudnianiu pracowników tymczasowych

Prezydent RP podpisał ustawę o zmianie ustawy z dnia 9 lipca 2003 roku o zatrudnianiu pracowników tymczasowych oraz niektórych innych ustaw, która wprowadza istotne zmiany w zatrudnianiu pracowników tymczasowych. Nowe zapisy mają podnieść standardy pracy tymczasowej i poprawić warunki jej wykonywania.

przeczytaj

Pracodawcy proponują bardzo niski wzrost płac w 2018 r.

Reprezentatywne organizacje pracodawców Rady Dialogu Społecznego przyjęły 18 maja br. wspólne stanowisko dotyczące wzrostu płac oraz emerytur i rent w 2018 r. Proponowana przez nich stawka płacy minimalnej na 2018 r. to 2050 zł brutto miesięcznie (wzrost o 2,5%), co oznacza podniesienie minimalnej stawki godzinowej do 13,30 zł brutto. Jest to minimum, które wynika z ustawy o płacy minimalnej.

przeczytaj

Będzie bój o wyższą płacę minimalną

Pracodawcy uzgodnili już wspólne stanowisko w tej sprawie i proponują podwyżkę do 2050 zł i 13,30 zł (stawka godzinowa) Centrale związkowe nie godzą się na propozycję wzrostu płac jedynie o 50 zł (i 30 gr w przypadku stawki godzinowej). – Sytuacja gospodarcza i na rynku pracy uzasadnia wprowadzenie wyższej kwoty. Bezrobocie jest rekordowo niskie, zapotrzebowanie na pracę jest duże, więc nie ma obaw o to, że płaca minimalna spowoduje redukcje zatrudnienia – tłumaczy Norbert Kusiak, dyrektor wydziału polityki gospodarczej i funduszy strukturalnych OPZZ.

przeczytaj

Związki z PGG widzą przesłanki do przywrócenia "czternastki", zarząd chce oceniać roczne wyniki

Związkowcy z PGG argumentują, że w ostatnich, kryzysowych, latach załoga zgodziła się na zaciskanie pasa. Obecnie poprawiła się koniunktura na rynku, i mimo że wydobycie w kopalniach PGG jeszcze nie osiągnęło poziomu zakładanego w planie techniczno-ekonomicznym, po pierwszym kwartale Grupa zanotowała zysk i liczy na dodatni wynik w całym 2017 r. Dlatego strona społeczna chce, by - jeśli ten trend utrzyma się - z osiąganych przez firmę zysków skorzystała również załoga.

przeczytaj

Zarządy portów wrócą do przeładunków

Na początku lutego załoga spółki Port Gdański Eksploatacja (należącej do Portu Gdańsk) reprezentowana przez dwa związki zawodowe napisała wspólny list do premier Beaty Szydło i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z prośbą o podjęcie działań, które uratują przedsiębiorstwo. List podpisali przedstawiciele zarówno Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Gospodarki Morskiej Port Gdański Eksploatacja, jak i NSZZ Solidarność w PGE. Wszystko wskazuje na to, że resort gospodarki morskiej znalazł sposób na rozwiązanie sytuacji spółki Port Gdański Eksploatacja, która czeka na dokończenie procesu pozyskania inwestora.

przeczytaj

Zgromadzenie ZZ Poligrafów

W gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie odbyło się coroczne Zgromadzenie Związku Zawodowego Poligrafów. Omówiono działania związku w roku 2016 i udzielono absolutorium Krajowej Radzie Związku. Uczestnicy Zgromadzenia podzielili się doświadczeniami z pracy w swoich zakładach.

przeczytaj

POHiD: zakaz handlu w dwie niedziele w miesiącu równie groźny, co we wszystkie

- Postulowane przez rząd objęcie zakazem handlu dwóch niedziel w miesiącu zamiast wszystkich - jak proponowano w projekcie "Solidarności" - grozi takimi samymi negatywnymi konsekwencjami dla pracowników, dostawców i klientów sklepów – twierdzi prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji (POHiD) Renata Juszkiewicz.

przeczytaj