0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Wrocław: posiedzenie Rady OPZZ województwa dolnośląskiego

Apel Wojciecha Eichelbergera

- Wiesz przecież, że jeśli nie zaprotestujesz, to za kilka lat nie będziesz mógł ani sobie, ani swemu dziecku spojrzeć w oczy.

przeczytaj

ZNP: strajk 31 marca - konieczny i legalny

- Związek został zmuszony do zorganizowania tak dramatycznego wydarzenia, jakim jest strajk – ocenił w poniedziałek prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. - Wszystkim, którzy wezmą udział w tym wydarzeniu - bardzo dramatycznym, bardzo spektakularnym, ale niestety koniecznym - chcę serdecznie podziękować i zachęcić ich do wytrwania i do tego, (...) aby nie dali się zastraszyć bezprzykładnej nagonce ze strony kuratorów oświaty i - o zgrozo! - także przedstawicieli +Solidarności+, związku o ogromnych tradycjach i dorobku, który sprzeniewierzył się idei braci związkowej – powiedział prezes ZNP.

przeczytaj

Posiedzenie Rady Fundacji ,,SOLIDARNI”

W Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Fundacji ,,Solidarni" którą tworzą przewodniczy trzech central związkowych działających w strukturach PSP t., KSP NSZZ Solidarność, ZZS Florian i NSZZ Pracowników Pożarnictwa.

przeczytaj

Świętokrzyskie: Pielęgniarki okupują gabinet dyrektora szpitala w Staszowie

Beata Uba: - Podjęliśmy rozmowy 20 marca. O wznowienie negocjacji prosiliśmy dyrektora dwa tygodnie wcześniej. Poprosiliśmy by się przygotował i przedstawił propozycje w związku z wysuniętymi postulatami. Nie miał ich dla nas przed tygodniem - uprzedziliśmy, że jeśli nie będzie ich do dzisiaj, spór przyjmie formę okupacji.

przeczytaj

Związkowcy z ArcelorMittal Poland opuścili budynek dyrekcji. Jest porozumienie?

Podczas poniedziałkowych rozmów związki przedstawiły pracodawcy "ostateczną" treść porozumienia, którą są w stanie zaakceptować oraz ogłosiły, iż "możliwości negocjacyjne w aktualnej formule" zostały wyczerpane. Strona społeczna wezwała pracodawcę do jak najszybszego zawarcia porozumienia, prosząc o osobisty udział w rozmowach prezesa spółki Sanjay'a Samaddara.

przeczytaj

Bliżej do porozumienia w sporze zbiorowym w Lotosie

Jak informuje Związek Zawodowy Inżynierów i Techników (ZZIT) Grupy Lotos, poprawił się klimat odnośnie realizacji postulatów związków zawodowych. Według ZZIT do 4 kwietnia, na kiedy ustalono kolejny termin rokowań w „styczniowym” sporze zbiorowym, mają się odbyć konsultacje na temat treści propozycji porozumienia.

przeczytaj

To za daleko już zaszło

Trzy związki zawodowe działające przy Warszawskiej Operze Kameralnej zwołały dziś konferencję prasową. Zrobiły to w uzupełnieniu tzw. śniadania prasowego p.o. dyrektora Alicji Węgorzewskiej, która zabroniła pracownikom przychodzenia tam pod groźbą zwolnienia dyscyplinarnego. To było zresztą jedno z wielu upokorzeń, jakie zafundowała artystom WOK.

przeczytaj