0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j :

- Dzień Stoczniowca;

- posiedzenia Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego w Katowicach i Zielonej Górze.

Trudna sytuacja pracowników ZE PAK S.A.

28 czerwca w Warszawie odbyła się demonstracja organizowana przez związki zawodowe działające w Zespole Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin.

przeczytaj

Dabrowa Górnicza: stanowisko związków w sprawie strajku w szpitalu

Za absurdalne i nijak mające się do rzeczywistości uznajemy twierdzenie, iż „strajk (…) był przygotowany w sposób nieprofesjonalny, chaotyczny i stwarzający realne zagrożenie dla najciężej chorych pacjentów”. Otóż pragniemy wyjaśnić, że strajk był przygotowany z pełną starannością, z zachowaniem wszelkich standardów i pełną troską o zabezpieczenie opieki nad pacjentami na możliwie najwyższym poziomie. Związki zawodowe, czyniąc zadość ustawowemu obowiązkowi, uprzedziły pracodawcę odpowiednio wcześnie o planowanych działaniach. (…) Tym samym więc związki zawodowe dopełniły wszelkich starań, dając pracodawcy możliwość zaplanowania organizacji pracy na czas trwania akcji strajkowej.

przeczytaj

NET Informacja o zakończeniu sporu zbiorowego ze związkami zawodowymi

Zarząd Netia S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej: "Emitent") informuje, iż w dniu 28 czerwca 2016 r. otrzymał informację od TK Telekom sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (dalej: "TK Telekom") będącej spółką zależną od Emitenta, iż osiągnięto porozumienie ze związkami zawodowymi reprezentujące pracowników TK Telekom tj. Federacją Związków Zawodowych Pracowników Automatyki i Telekomunikacji, Organizacją Międzyzakładową NSZZ "Solidarność" w TK Telekom, Związkiem Zawodowym Pracowników Kolejowych Zachodniego Obszaru RP, Międzyzakładowym Związkiem Zawodowym Pracowników Utrzymania PKP oraz Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Pracowników Telekomunikacji Kolejowej (dalej łącznie: "Związki Zawodowe") oraz zakończono spór zbiorowy, o którego wszczęciu Emitent informował raportem bieżącym 43/2016 z dnia 18 maja 2016 r.

przeczytaj

Kowalczyk: trzy warianty obniżki wieku emerytalnego

Obecnie są brane pod uwagę trzy warianty obniżenia wieku emerytalnego: prosta obniżka do 60/65 lat, obniżka połączona ze stażem pracy oraz wariant, w którym staż pracy będzie traktowany jako alternatywa. W czwartek Komitet Stały Rady Ministrów ma wypracować w tej sprawie rekomendację dla rządu - poinformował PAP szef KSRM Henryk Kowalczyk.

przeczytaj

Zamówienia publiczne: jak pracownicy i małe oraz średnie firmy skorzystają na nowej ustawie

Ustawa o zamówieniach publicznych czeka już tylko na podpis Prezydenta RP. Zawarte w niej rozwiązania są istotne i dla małych oraz średnich firm, i dla pracowników firm startujących w przetargach.

przeczytaj

Niemcy po raz pierwszy podnoszą płacę minimalną

Od 2017 roku płaca minimalna za godzinę w Niemczech wzrośnie o 34 eurocenty do 8,84 euro - postanowiła we wtorek jednomyślnie komisja złożona z przedstawicieli pracodawców i pracowników. Związki zawodowe chciały większej podwyżki ale zdecydowała niezależna opinia.

przeczytaj

Urlop szkoleniowy: Zobacz, ile dni wolnych przysługuje pracownikowi

Pracownik ma prawo do urlopu szkoleniowego nie tylko w przypadku matury czy egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Aż 21 dni wolnych przysługuje, gdy zatrudniony przygotowuje pracę dyplomową.

przeczytaj