0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Czego oczekujemy od inspekcji pracy w 2017 roku ?

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych przekazało do Głównego Inspektora Pracy Pana Romana Giedrojcia propozycje do Programu działania Państwowej Inspekcji Pracy w 2017 roku w zakresie działań kontrolnych i prewencyjnych inspekcji. Zostały one opracowane na podstawie propozycji organizacji członkowskich OPZZ jako praktyczne wskazówki, gdzie występują największe naruszenia przepisów prawnej ochrony pracy.

Przeczytaj

"Handel Bez Wyzysku". W Opolu rusza kampania na rzecz poprawy warunków pracy i płacy

- Niskie zarobki, duże obciążenie pracą, nierealne plany sprzedażowe i nierealne tempo skanowania produktów, potrącenia z wynagrodzenia, ciągłe zmiany grafików. Warunki pracy w marketach, galeriach handlowych i "sieciówkach" wymagają natychmiastowej poprawy - mówią związkowcy i społecznicy inaugurując w Opolu kampanię "Handel Bez Wyzysku

Przeczytaj

Stawka godzinowa przy zleceniach. Większe koszty i nowe obowiązki przedsiębiorców

14 kwietnia na łamach Tygodnika Kadry i Płace prof. Arkadiusz Sobczyk przekonywał, że powinniśmy na nowo zadać sobie pytanie o model ochrony osób świadczących pracę w ramach różnych stosunków prawnych. – Jeśli dana praca ma charakter długoterminowy w założeniu i w istocie oraz stanowi źródło utrzymania dla osoby ją wykonującej, to prawa zleceniobiorcy i pracownika powinny być zrównane w tym zakresie – argumentował.

Przeczytaj

Niestandardowy czas pracy może pozbawić zasiłku opiekuńczego

Jeśli jedno z rodziców nie pracuje w stałych godzinach, drugi opiekun może nie otrzymać świadczenia na chore dziecko. Do odmowy wypłaty uprawniony jest nie tylko ZUS, lecz także pracodawca.

Przeczytaj

Obniżka wieku emerytalnego oznacza niższe emerytury. Ale nie tylko

Niższe emerytury, wyższe podatki, a do tego słabszy wzrost gospodarczy - takie skutki według ekonomistów przyniesie obniżenie wieku emerytalnego w Polsce. Rząd chce, by nowe przepisy weszły w życie już jesienią przyszłego roku.

Przeczytaj

Dariusz Pietyszuk prezesem Kopex SA

Dariusz Pietyszuk został prezesem grupy Kopex, zajmującej się m.in. produkcją maszyn dla górnictwa. Firma boryka się z olbrzymimi problemami. Sami szefowie określają jej sytuację jako krytyczną i liczą na pozytywny finał rozmów z wierzycielami.

Przeczytaj

Nowa fabryka Volkswagena w Polsce. Otwarcie w październiku

24 października w Białężycach koło Wrześni (Wielkopolskie) otwarta zostanie nowa fabryka Volkswagena - poinformował w czwartek prezes zarządu Volkswagen Poznań Jens Ocksen. W zakładzie powstawać będą auta nowej generacji modelu Volkswagen Crafter.

Przeczytaj

Niemcy drenują Polskę z pracowników

• Niemieckie firmy chętnie prowadzą rekrutacje wśród polskich pracowników.
• Oferują wyższe wynagrodzenia, szkolenia i kursy języka.
• W tej sytuacji nie wszyscy są gotowi śpiewać "nie rzucim ziemi...".
• W samym 2015 r. do Niemiec wyjechało 148 tys. Polaków.

Przeczytaj

Morawiecki pomógł Ursusowi. Interweniował u wicekanclerza Niemiec

Dzięki interwencji premiera Mateusza Morawieckiego, Ursus nie ma już problemów z rejestracją swoich ciągników i przyczep w Niemczech. W efekcie polski producent zwiększył trzykrotnie w ciągu miesiąca sprzedaż swoich maszyn u naszych zachodnich sąsiadów.

Przeczytaj