0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Głos kobiet OPZZ w sprawie odrzucenia inicjatywy obywatelskiej ,,Ratujmy Kobiety 2017”

- Kobiety, działaczki związkowe zrzeszone w Ogólnopolskim Porozumieniu Związków Zawodowych są oburzone decyzjami polskiego Parlamentu o odrzuceniu w pierwszym czytaniu jednego z dwóch obywatelskich projektów ustaw ,,Ratujmy Kobiety 2017”, regulującego istotne kwestie społeczne. Skandalem jest, że projekty obywatelskie są nierówno traktowane!

przeczytaj

OŚWIADCZENIE OPZZ w sprawie wniosku Prezydenta RP do Trybunału Konstytucyjnego

- Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych jest zdziwione decyzją Prezydenta RP o skierowaniu do Trybunału Konstytucyjnego wniosku dot. nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. (…) Zdaniem OPZZ, to nie przywileje emerytalne i niekorzystne trendy demograficzne, lecz wadliwe rozwiązania prawne, które pozwalają na unikanie płacenia składek na ubezpieczenia społeczne i niskie wynagrodzenia oraz chroniczne, masowe bezrobocie, generują permanentny, pogłębiający się z roku na rok deficyt FUS.

przeczytaj

Spotkania Federacji ZZSM z klubami parlamentarnymi

Przedstawiciele Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych w składzie: Marcin Kolasa – Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej, Rafał Jankowski – Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, Krzysztof Oleksak – Przewodniczący Zarządu Krajowego ZZS Florian, Krzysztof Hetman – Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Pracowników Pożarnictwa, Benedykt Nowak– Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów i Jarosław Ćmiel – Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa uczestniczyli w spotkaniach z reprezentantami Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, Klubu Parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego, Klubu Poselskiego Kukiz’15 a także Koła Poselskiego Wolni i Solidarni.

przeczytaj

Rekompensaty nie dla wszystkich

10 tys. zł, czyli rekompensaty za utracone deputaty węglowe nie dostaną wszyscy, którzy wcześniej je otrzymywali. Z katalogu uprawnionych do jej pobierania wykluczone zostały wdowy, wdowcy i sieroty po górnikach nie będących emerytami lub rencistami. Może być tak, że nawet jeśli ktoś po zmarłym mężu – górniku przez 20 lat pobierał równowartość deputatu, teraz nie dostanie ani grosza.

przeczytaj

Bułgaria: 100 milionów lewów na podwyżki dla protestujących policjantów

W czwartek (11 stycznia), po półrocznych protestach i negocjacjach, związek zawodowy bułgarskich policjantów oświadczył, że premier Bojko Borisow obiecał policjantom podwyżkę wynagrodzeń.

W najbliższych tygodniach rząd przeznaczy na nie 100 mln lewów (215 mln złotych). Związkowcy zapowiedzieli jednak, że nie odwołają czwartkowych protestów. Stwierdzili, że protest może być zawieszony w piątek, 12 stycznia.

przeczytaj

Opinie i analizy

Ruszyły konsultacje Programu badań statycznych na rok 2019

W Głównym Urzędzie Statystycznym rozpoczęto prace nad przygotowaniem projektu Programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2019. Przy projektowaniu prac programowych będą brane pod uwagę opinie, propozycje i uwagi zgłaszane pod adresem statystyki publicznej ze strony szerokiego kręgu użytkowników danych statystycznych, w tym przez związki zawodowe. OPZZ zamierza przedstawić swoje propozycje w tym zakresie.

przeczytaj

W mediach

Ile dni urlopowych przysługuje pracownikowi w chwili rozpoczęcia pracy

Wszyscy zatrudnieni, także ci z najkrótszym stażem będą mieli prawo do pełnego trwającego 26 dni urlopu wypoczynkowego. Takie zapowiedzi na antenie TVN24 padły z ust dr. Liwiusza Laski członka Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy wskazanego przez OPZZ. Komisja zaproponuje już niebawem nowe projekty dwóch kodeksów pracy: indywidualnego i zbiorowego.

przeczytaj

Tauron wypłaci rekompensaty za deputat?

Spółka Tauron Wydobycie, w której część osób wnioskujących o 10-tysięczne rekompensaty za utracone prawo do bezpłatnego węgla nie spełnia ustawowych kryteriów ich otrzymania, rozpatruje różne warianty rozwiązania problemu - w tym ewentualną wypłatę świadczenia z własnych środków. Przedstawiciele spółki zastrzegają jednak, że w tej sprawie nie zapadły dotąd żadne decyzje - ani o odmowie wypłaty rekompensat dla określonej grupy osób, ani o sposobie rozwiązania problemu, podnoszonego przez działające w firmie związki zawodowe.

przeczytaj

Rosja: Związek zawodowy Stowarzyszenie Robotnicze zlikwidowany z powodu funduszy z zagranicy

Sąd w Petersburgu nakazał likwidację związku zawodowego Stowarzyszenie Robotnicze, który w 2007 roku organizował duże strajki w zakładach samochodowych Forda w Rosji. Według sądu, związek prowadził działalność polityczną i otrzymywał fundusze z zagranicy, co odpowiada kryteriom uznania organizacji za tzw. zagranicznego agenta. Za działalność polityczną uznano wspieranie przez Stowarzyszenie Robotnicze kierowców tirów protestujących przeciwko systemowi opłat drogowych Płaton.

przeczytaj