0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj:

Warszawa: spotkanie przewodniczących organizacji członkowskich OPZZ działających w transporcie drogowym

Bezrobotni dostaną większy zasiłek

W tym roku minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska będzie wnioskowała o podwyższenie zasiłku dla osób bezrobotnych do kwoty połowy minimalnego wynagrodzenia - tak zapowiedziała premier Beata Szydło. Bogdan Grzybowski, dyrektor wydziału polityki społecznej OPZZ : - Porozumienie od lat postulowało o zmiany w tym kierunku. Cieszy nas to bardzo, tym bardziej, że OPZZ ma to wpisane w swój program. Dwukrotnie występowaliśmy do poprzedniej ekipy rządowej o podniesienie zasiłku. Niestety odpowiedziano nam, że jest to nie możliwe. Trudno utrzymać się za 831 zł brutto, gdy minimum socjalne jest na poziomie 1050 zł – wyjaśnia rozmówca.

przeczytaj

Bogdan Grzybowski: Zasiłki dla bezrobotnych

- OPZZ od wielu lat podnosi ten problem. Postulat podniesienia zasiłków mamy wpisany do swojego programu działania przyjętego na VIII Kongresie OPZZ.
Wielokrotnie występowaliśmy w tej sprawie do kolejnych ekip rządowych. Podkreślaliśmy wówczas, że w Polsce mamy najniższy w Unii. Europejskiej zasiłek wypłacany bezrobotnym, który nie jest powiązany z wcześniejszymi zarobkami. Na domiar złego 84% bezrobotnych nie ma prawa do zasiłku.

przeczytaj

14 pensja górników zagrożona

Bankrutujący Katowicki Holding Węglowy nie ma pieniędzy ma 14 pensją, wypłacaną górnikom jako premię zwyczajowo na Barbórkę, górnicze święto wypadające 4 grudnia. Związkowcy nie zgadzają się na zawieszenie wypłaty.

przeczytaj

Giedrojć: Stawka godzinowa ma być święta

- Przy każdej kontroli inspektor pracy sprawdzi wypłacanie minimalnej płacy dla zlecenio- i usługobiorców. Potrącanie opłat, kar lub zaniżanie godzin wykonywania zadań nie będzie furtką do obchodzenia prawa - zapewnia Roman Giedrojć, Główny Inspektor Pracy.

przeczytaj

Likwidacja gimnazjów. ZNP nie wierzy minister Zalewskiej i zapowiada strajk

Związek Nauczycielstwa Polskiego przygotowuje się do strajków przeciwko likwidacji gimnazjów. - To ma być sygnał, że środowisko nauczycieli, pracowników oświaty, nie akceptuje tego projektu – powiedział Sławomir Broniarz, prezes ZNP. - Rośnie liczba szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych, które zdają sobie sprawę z tego, że nikt nie może być bezpieczny – dodał.

przeczytaj

Anna Zaleśna przywrócona do serwisów Trójki, Małgorzata Spór dalej w dziale dokumentacji IAR


Dziennikarka Anna Zaleśna w zeszłym tygodniu została przywrócona do serwisów informacyjnych radiowej Trójki, natomiast Małgorzatę Spór na dalsze trzy miesiąc oddelegowano do działu dokumentacji Informacyjnej Agencji Radiowej. Związek Zawodowy Dziennikarzy i Pracowników Programów Trzeciego i Drugiego Polskiego Radia wyraził ubolewanie decyzją dotyczącą Małgorzaty Spór.

przeczytaj

PiS zbuduje w Polsce socjalne państwo dobrobytu? Płonne nadzieje

Czy partia Jarosława Kaczyńskiego poza ciągłym kryzysem politycznym zafunduje Polsce sieć zabezpieczenia społecznego, porównywalną z krajami Europy Północno-Zachodniej? Nie. Przeczytajcie dlaczego.

przeczytaj

Morawiecki zbiera dane o "fikcyjnych przychodach". Opozycja: chce pokazać, że za poprzedników było gorsze PKB

W tym roku nasze PKB ma wzrosnąć o 3 procent. A ile było w dwa i trzy lata temu? To się dopiero okaże, bo wicepremier Mateusz Morawiecki zapowiedział rewizję wzrostu gospodarczego za ostatnie lata rządów PO-PSL. Opozycja twierdzi, że te działania mają na celu wykazanie, że wzrost był niższy niż podał GUS.

przeczytaj

Jarosław Kaczyński: Są takie sprawy, które można załatwiać razem z opozycją

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że są takie sprawy, które można załatwiać razem z opozycją; to np. wprowadzenie nowych przepisów dotyczących ochrony zwierząt.

przeczytaj