0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

- sesja plenarna Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego;

- posiedzenie Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP;

- narada przewodniczących Rad Wojewódzkich OPZZ;

- posiedzenie Rady OPZZ Branży "Usługi Publiczne".

OPZZ ocenia projekt budżetu na 2017 rok

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, wypełniając postanowienia ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, przedstawiło wczoraj swoją opinię do projektu budżetu państwa na rok 2017.

przeczytaj

Związek zawodowy pomoże Ukraińcom pracującym w Polsce

Dr Yuriy O. Karyagin, szef związku zawodowego Ukraińców w Polsce: - Podejrzewam, że na początku będziemy działali jak straż pożarna i we współpracy z OPZZ, który wspierał nas przy zakładaniu naszego związku, będziemy reagowali na nieprawidłowości spotykające Ukraińców.

przeczytaj

Komisja Europejska kwestionuje podatek handlowy. Co teraz zrobi PiS?

Chodzi o to, że ustalone stawki podatku są znacznie wyższe dla dużych firm niż dla małych (a te najmniejsze nie płacą go wcale), co narusza unijne zasady przyznawania pomocy publicznej. Nie dość, że Komisja Europejska rozpoczęła wobec Polski formalne „postępowanie wyjaśniające” w tej sprawie, to jeszcze oczekuje, że nowy podatek zostanie zawieszony do czasu wydania przez nią ostatecznej decyzji.

przeczytaj

Likwidacja trwale nierentownych kopalń ewidentną pomocą dla górnictwa?

Związkowcy wskazują, że potrzebne są działania systemowe, które leżą w gestii rządu, a nie zarządów spółek węglowych. Związki postulują od dawna, by zrobić coś z importem węgla - głównie tym z Rosji do Polski. W roku 2015 do Polski sprowadzono około 8,2 mln ton węgla.

przeczytaj

Reforma oświaty za jeden uśmiech pani minister. Koszty zmian poniosą samorządy

Ministerstwo Edukacji Narodowej ukrywa faktyczne koszty przebudowy systemu szkół, przerzucając je na samorządowców. Nawet miliard złotych mogą kosztować gminy zmiany w oświacie. Rząd jednak nie uwzględnia tych wydatków w oficjalnych planach.

przeczytaj

Związkowcy okupują Ministerstwo Zdrowia - chcą zmian

Związkowcy zostali w budynku po posiedzeniu Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia, na którym z przedstawicielami ministerstwa i pracodawców dyskutowali na temat podwyżek w ochronie zdrowia. Związkowcy okupują ministerstwo na cztery dni przed wielką manifestacją Porozumienia Zawodów Medycznych. W sobotę przez Warszawę przejdzie nawet 100 tys. przedstawicieli białego personelu.

przeczytaj

Właściciel baru z kebabem ważnym dyrektorem w PGNiG

Maciej Szota, były radny z PiS i właściciel baru szybkiej obsługi z kebabem, został wicedyrektorem departamentu ds. badań w PGNiG. W PGNiG udało się uzyskać potwierdzenie. Nie uzyskano jednak odpowiedzi na pytanie, jak do tego doszło ani jakie ma kompetencje, by pełnić tę funkcję. Pracownik biura prasowego koncernu poprosił o 15 minut cierpliwości, by móc zgromadzić te informacje, niestety kolejnych telefonów już nikt w PGNiG nie odbierał.

przeczytaj