0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

25.09.2013r.

KOMUNIKAT

Zarząd MZZPS

17.09.2013r.

KOMUNIKAT

Zarząd MZZPS

16.09.2013r.

PODZIĘKOWANIE

W imieniu całej braci związkowej wyrażam wielkie podziękowanie dla wszystkich uczestników naszego związkowego wyjazdu do Warszawy na „Ogólnopolskie Dni Protestu”. Wielu z Was kosztem swojego czasu wolnego, w zimnie i niepogodzie, godnie manifestowało swoją związkową przynależność i aktywnie występowało w obronie praw pracowniczych i przyszłości ruchu związkowego w naszym kraju.

Jestem pełen podziwu dla waszej determinacji i aktywności związkowej. Gorąco dziękuję i mam nadzieję, że również w przyszłości będziemy stali w „ramię w ramię” w walce o interesy pracownicze.

Bogdan Połącarz

Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem. Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą. Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjaldemokratą. Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem. Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

Martin Niemöller, 1892-1984
(niemiecki pastor luterański; wiersz napisany w obozie
w Dachau w 1942 r.)

16.09.2013r.

KOMUNIKAT

Zarząd  M.Z.Z. Pracowników Synthos S.A. i Spółek organizuje zbiórkę odzieży, zabawek oraz materiałów szkolnych dla dziewczynki w wieku 8 lat, chłopców w wieku 5 i 4 lata oraz dla bliźniaków noworodków ( 2 chłopców). Pomoc będzie przeznaczona dla członka naszego Związku.

Więcej informacji w sekretariacie Związku nr 21-62.

Zarząd MZZPS

16.09.2013r.

KOMUNIKAT

Zarząd M.Z.Z. Pracowników Synthos S.A. i Spółek informuje, że są  wolne miejsca na wycieczkę organizowaną przez nasz Związek w dniu 05-10-2013-06-10-2013r.

Będziemy zwiedzać Kopalnię Złota w Złotym Stoku,

Austriacką twierdzę w  Srebrnej Górze,

Bazylika-Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin,

oraz zamek Książ wraz z palmiarnią.

Więcej informacji w sekretariacie związku nr. telefonu 21-62

Zarząd MZZPS

16.09.2013r.

KOMUNIKAT

Zarząd MZZPS

12.09.2013r.

Propozycje SLD dotyczące OFE.

- nie zaakceptujemy wariantu, który zakłada utrzymywanie środków w OFE wbrew woli oszczędzających. Dla nas najważniejsza jest wolność wyboru. Jeśli ktoś chce wyjść z OFE, należy mu to bezwzględnie umożliwić

- nie zaakceptujemy wariantu, w którym dochodzi tylko do anulowania zobowiązań państwa wobec OFE (przejęcie i anulowanie obligacji). To za mało, ponieważ tylko na chwilę poprawia wskaźniki zadłużenia - ale nadal nie daje gwarancji likwidacji patologii OFE w części "akcyjnej" (tego złego zarządzania, nadmiernych kosztów, dziwnych przepływów finansowych) .

- zasada suwaka i 10 lat na przechodzenie do ZUS to tolerowanie patologii OFE przez 10 lat. Absolutnie jesteśmy przeciw

- nie zaakceptujemy wariantu, w którym środki z OFE trafiają do jakiegoś ogólnego worka w ZUS. Tym bardziej, że to oznaczałoby katastrofę na giełdzie (spieniężeniee akcji itp)


-Uważamy, że przejętymi aktywami powinien zarządzać fundusz (taki, jak FRD) i spieniężać je wg. znanego wcześniej i zapisanego ustawowo algorytmu np. 3% rocznie (dając pewność efektywności i zysku - przy jednoczesnym minimalnym wpływie na sytuację na giełdzie)

- Dla osób, które chcą pozostać w OFE - mogą to zrobić, ale państwo nie powinno gwarantować im emerytur poza kwotą minimalną (takim zasiłkiem alimentacyjnym). Jeśli ktoś czuje przywiązanie do hazardu i pomimo tych wszystkich negatywnych opinii o OFE chce w tym tkwić - to jego sprawa, ale budżet nie powinien w tym uczestniczyć

Przypomnijmy nasze postulaty:

1. Swoboda wyboru - OFE - ZUS - dostępna od zaraz dla wszystkich 2. Środki w OFE - zarządzane przez specjalny fundusz w ramach ZUS (powołany przez ZUS na wzór FRD) nazwaliśmy go PEFI (panstwowy emerytalny fundusz inwestycyjny) 3. Fundusz nie może inwestować w obligacje skarbu pańswa ani bony skarbowe (żeby nie kuglować zadłużeniem państwa) 4. Dla tych którzy chcą zostać w OFE - to ich sprawa ale państwo nie gwarantuje im wypłat emerytur - to jest sprawa między nimi a prywatnym funduszem emerytalnym 5. Składka do OFE (chodzi o bieżący stan relacji budżet - OFE) powinna być zmniejszona do 2% i na tym poziomie pozostać.

uważamy i uważaliśmy, że OFE szkodzą Polsce, budżetowi, finansom publicznym i przyszłym emerytom. z tego punktu widzenia powinny być zlikwidowane. Ale szanujemy wolność wyboru. Jeśli ktoś jeszcze wierzy w bajki o szczęśliwej starości za pieniądze zgromadzone w OFE może tam zostać. Wszystkim tym, którzy wolą warancje emerytury wypłacanej przez państwo należy stworzyć drogę ewakuacji i ratunku dla środków przejadanych przez OFE. (itp)

Rada Naczelna SLD