0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Reforma sądownictwa: deklarujemy współpracę

Organizacje zrzeszone w Radzie Dialogu Społecznego z zadowoleniem przyjmują odrzucenie złych projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz deklaracje Pana Prezydenta o podjęciu prac nad nowymi, zgodnymi z Konstytucją oraz zasadami prawa, projektami w sprawie reformy systemu sądownictwa.

przeczytaj

Będą kolejne zwolnienia w administracji publicznej

Minister rozwoju i finansów postanowił zreformować Polską Agencję Kosmiczną. W tym celu przedstawił projekt ustawy. Deklarowanym celem proponowanych zmian jest dostosowanie nadzoru nad Agencją do rozwiązań obowiązujących w innych krajach europejskich. Rzeczywistym celem projektu ustawy wydaje się być jednak zwolnienie pracowników Agencji.

przeczytaj

Związki zawodowe dla zleceniobiorców. Jednak nie wszystkich

Zatrudnieni na umowach cywilnoprawnych zyskają możliwość przystąpienia do związków zawodowych, jeśli są w stanie przedstawić własne interesy, które mogą być chronione grupowo. Dodatkowo będą musieli wykazać, że nie ponoszą ryzyka gospodarczego związanego z wykonywaniem swoich obowiązków. Tak wynika z ostatniej wersji rządowego projektu nowelizacji ustawy o związkach zawodowych, która ma trafić pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów.

przeczytaj

Władze Lotosu idą na wojnę ze związkami, czy robią porządki w spółce?

Wszystkie działające w Grupie Lotos związki zawodowe dostały pisma z wypowiedzeniem umowy najmu lokali wykorzystywanych na cele związkowe. Związkowcy wiążą te działania z planowany referendum w Lotosie i możliwymi akcjami protestacyjnymi, a także... ze zmianami jakie podobno po raz kolejny mają zajść w zarządzie paliwowej spółki. - Zaskoczyła nas taka decyzja - mówi jeden ze związkowców pragnący zachować anonimowość. - Ma to jednak na pewno związek z trwającymi od jakiegoś czasu mediacjami związanymi ze sporem zbiorowym w jaki weszły związki zawodowe.

przeczytaj


Nauczyciele alarmują: Spadnie jakość nauczania na lekcjach biologii, chemii i fizyki

- Ograniczenie liczebności klas w krakowskich liceach spowoduje niemożność dzielenia uczniów na lekcjach przedmiotów przyrodniczych. Spadnie jakość nauczania! - alarmuje Związek Nauczycielstwa Polskiego. Maria Krzyworzeka, prezes krakowskiego oddziału ZNP: – Część szkół nie ma nawet tylu stanowisk do robienia doświadczeń. Co to będzie za nauka? Jak uczniowie przygotują się do studiów? Jak zdadzą maturę?

przeczytaj

JSW we wrześniu skompletuje zarząd i ogłosi strategię

W czwartek mija termin nadsyłania zgłoszeń w konkursie na zastępców prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej: ds. strategii i rozwoju oraz ds. technicznych. Wyniki konkursu poznamy w drugim tygodniu sierpnia. Niedługo po tym ma ruszyć konkurs na prezesa. Obecnie jego obowiązki pełni Daniel Ozon, oddelegowany z rady nadzorczej.

przeczytaj

Kopalnie bronią się przed luką pokoleniową

Węglowe spółki będą zatrudniać górniczych absolwentów szkół zawodowych. - To dobry znak – mówią związkowcy z ZZG w Polsce. Nie można kolejny raz doprowadzić do luki pokoleniowej w polskich kopalniach. A niestety w efekcie obecnej restrukturyzacji górnictwa, gdy z branży na urlopy górnicze i inne świadczenia odchodzą tysiące pracowników kopalń na horyzoncie jawi się brak rąk do pracy.

przeczytaj

Ile nadgodzin wypracują urzędnicy ZUS z powodu obniżenia wieku emerytalnego?

Obniżenie wieku emerytalnego spowoduje, że nadgodziny będzie wyrabiać około 9 tys. pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Możliwe, że będą pracować także w soboty. Dziś ponad 23,5 tys. pracowników ZUS otrzymuje wynagrodzenie w wysokości zaledwie 2000-3080 zł brutto. Prezes ZUS Gertruda Uścińska zapewnia, że nie zwalnia pracowników z powodu osiągnięcia wieku emerytalnego.

przeczytaj

Rząd dopuszcza sprzedaż lasów? Kolejne kontrowersje wokół Mieszkania+

W czasie kiedy uwaga opozycji i mediów była zajęta ustawą o Sądzie Najwyższym, przez Sejm w ekspresowym tempie przeszła ustawa wprowadzająca "Mieszkanie+". Ustawa, która dopuszcza eksmitowanie najemców bez wyroku sądu, a także - jak się okazuje - wolnorynkową sprzedaż lasów. A przeciw prywatyzacji lasów PiS wielokrotnie protestował.

przeczytaj