0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

1 maja to święto pracy, dzień solidarności pracowników i pracownic różnych branż i regionów, to bardzo ważny dzień dla postępowych związków zawodowych.

Dlatego zwracamy się do organizacji członkowskich OPZZ i struktur terytorialnych naszej konfederacji o masowy udział w obchodach w Warszawie.

Prezydium OPZZ

Aktualności

Szczecin: Podwyżki w jednostkach budżetowych

Jacek Dubiński, przewodniczący Rady OPZZ województwa zachodniopomorskiego podpisał z prezydentem Szczecina – Piotrem Krzystkiem porozumienie w sprawie podwyżek wynagrodzeń w 2018 roku. Dostaną je pracownicy zatrudnieni w jednostkach budżetowych Gminy Miasto Szczecin, instytucjach kultury, dla których organizatorem jest GM Szczecin oraz w Urzędzie Miasta Szczecina.

przeczytaj

Opinie i analizy

Europejski komitet ds. swobodnego przepływu osób

20 kwietnia odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Komitetu doradczego Unii Europejskiej do spraw swobodnego przepływu pracowników. Obywatele Rumunii, Polski i Włoch stanowią największą grupę emigrantów wewnątrz unijnych wśród pracowników opieki medycznej. Jeśli chodzi o powroty z emigracji obywateli krajów Europy Środkowo- Wschodniej to został zaobserwowany spadek o około 15 procent w stosunku do roku 2015. Świadczyłoby to o tym, że Polacy coraz rzadziej decydują się na powrót do Polski.

przeczytaj

W mediach

Podwyżka płac w Kolejach Dolnośląskich? Kolejna tura rozmów

W najbliższy piątek, 27 kwietnia odbędzie się druga tura rozmów związkowców Solidarności i OPZZ w obecności mediatora z zarządem Kolei Dolnośląskich w sprawie podwyżki płac. Pierwsze spotkanie, które zorganizowano w miniony piątek w Legnicy, nie przyniosło porozumienia.

przeczytaj

Pracownicy podpoznańskiego Amazona protestują w Berlinie. Wystawiają szefowi negatywną ocenę

Pracownicy Amazona z Sadów pod Poznaniem pojechali do Berlina, gdzie pojawi się szef giganta, Jeff Bezos. - Płacimy swoim zdrowiem za to, by on mógł być jednym z najbogatszych ludzi na świecie - mówią pracownicy.

przeczytaj

Afera wokół Opery. Teatr Wielki ma obecnie dwóch dyrektorów

W zeszłym tygodniu Naczelny Sąd Administracyjny prawomocnym wyrokiem stwierdził, że zeszłoroczne odwołanie ówczesnego dyrektora Teatru, Pawła Gabary było nieważne. Teoretycznie, powinien więc wrócić on na stanowisko, tyle że nie chcą tego związki zawodowe. A marszałek województwa, który Gabarę odwołał, teraz zwleka z decyzją, bo jak argumentuje, wiążący będzie dla niego dopiero wyrok sądu pracy.

przeczytaj